Antalya Kepçe Kiralama | İş Makinesi Kiralama

Antalya Kepçe Kiralama Arka bahçe logundan şantiyelerde gördüğünüz devasa makinelere bölünür, hidrolik ekipman gücü ve çevikliğiyle inanılmaz! Şantiyede, buldozerler, kazıklar, kepçeler, yükleyiciler, çatallı asansörler ve vinçler şeklinde hidrolik olarak çalışan makineler görüyorsunuz.

Hidrolik, kontrol yüzeylerini herhangi bir büyük uçakta çalıştırır. Araç servis merkezlerinde hidrolik görüyorsunuz ve asansörler aynı teknik kullanılarak hidrolik olarak çalıştırılıyor. Aracınızdaki frenler bile hidrolik kullanıyor!Antalya Kepçe Kiralama Bu makalede, hidrolik sistemlerin işlerini yapmak için kullandıkları temel prensipleri öğrenecek ve daha sonra birkaç farklı hidrolik makine parçasını inceleyeceğiz. Hidrolik ile mevcut güç ve çok yönlülüğe hayran kalacaksınız.

Temel Fikir

Antalya Kepçe Kiralama Herhangi bir hidrolik sistemin arkasındaki temel fikir çok basittir: Bir noktaya uygulanan kuvvet, sıkıştırılamaz bir akışkan kullanılarak başka bir noktaya iletilir. Sıvı neredeyse her zaman bir çeşit yağdır. Kuvvet neredeyse her zaman süreçte çoğalır. Aşağıdaki resim en basit hidrolik sistemi göstermektedir:


İki pistondan ve bunları bağlayan yağ dolu bir borudan oluşan basit bir hidrolik sistem. Animasyonu görmek için kırmızı oku tıklayın.Bu çizimde, iki adet piston (kırmızı), yağla dolu (açık mavi) iki cam silindir içerisine oturtulur ve birbirlerine yağla dolu bir boruyla bağlanır. Bir pistona aşağı doğru bir kuvvet uygularsanız, kuvvet ikinci boruya borudaki yağdan iletilir. Petrol sıkıştırılamaz olduğundan, verim çok iyidir - uygulanan gücün hemen hepsi ikinci pistonda görünür. Hidrolik sistemlerle ilgili en önemli şey, iki silindirin, her iki pistonu ayıran tüm parçaların arasından geçmesine izin veren herhangi bir uzunluk ve şekil olabileceğidir. Boru ayrıca çatallanabilir, böylece bir ana silindir istenirse birden fazla slave silindiri çalıştırabilir.

Hidrolik sistemlerle ilgili düzgün olan şey, sisteme kuvvet çarpımı (veya bölme) eklemenin çok kolay olmasıdır. Bir blok ve bir Takım Çalışması veya Gears Çalışması okuduysanız, ticaretin mesafeli olduğunu bilirsiniz. Bir hidrolik sistemde, burada gösterildiği gibi bir pistonun ve silindirin boyutunu diğerine göre değiştirebilirsiniz:


Hidrolik çarpma. Sağdaki piston soldaki pistondan dokuz kat daha büyük bir yüzey alanına sahiptir. Sol pistona kuvvet uygulandığında, her birim için dokuz üniteyi hareket ettirecek ve kuvvet sağ piston ile çarpılacaktır. Animasyonu görmek için kırmızı oku tıklayın.
Antalya Kepçe Kiralama Çarpma faktörünü belirlemek için, pistonların boyutuna bakarak başlayın. Piston sol tarafta 2 inç çapında (1 inç yarıçaplı), piston ise 6 inç çapında (3 inç yarıçaplı) sağdadır. İki pistonun alanı Pi * r2'dir. Sol pistonun alanı 3.14 iken, pistonun alanı sağda 28,26'dır. Piston sağ tarafta. Bunun anlamı, sol pistonun sağ pistonda 9 kat daha büyük görünmesidir. Yani, sol pistona 100 libre aşağı yönde bir kuvvet uygularsanız, sağ tarafta 900 kiloluk yukarı kuvvet görünür. Tek yakalama, sağ pistonu 1 inç yükseltmek için sol pistonu 9 inçe bastırmanız gerekecek olmasıdır.

Aracınızdaki frenler, temel pistonlu bir hidrolik sistemin iyi bir örneğidir. Aracınızdaki fren pedalına bastığınız zaman, frenin ana silindirindeki pistona basıyor. Her bir tekerden biri olan dört slave piston, aracı durdurmak için fren balatalarına fren balatalarına basmak üzere harekete geçer. (Aslında, bugün yoldaki hemen hemen tüm araçlarda, iki ana silindir her biri iki köle silindir sürüyor.

Diğer birçok hidrolik sistemde, hidrolik silindirler ve pistonlar yüksek basınçlı bir yağa bağlanır. Aşağıdaki bölümlerde bu sistemler hakkında bilgi edineceksiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *